Örnek Çalışmalar: Konutsal Gayrimenkul Geliştirmede Teknoloji

Casa Di Torre

Ortak girişimler, geliştiriciler için benzersiz bir dizi zorluğa kapı açmaktadır. Bu hususta, Branthaven Homes ve Marz Homes, Casa Di Torre'de bir takım haline getirildi ve bu birlikteliği yürütmeleri için yeni bir şeffaflık, işbirliği ve koordinasyon düzeyine ihtiyaçları vardı.

SaleFish, her iki şirketin de birlikte sorunsuz çalışmasına imkân veren çözümü sağladı.
SaleFish yazılım ve aplikasyonlarının tüm işlevselliklerinin uygulanması, yönetimden satışlara, operasyonlardan yasal işlemlere... ve mülkiyet seviyesine kadar her iki şirketin tüm seviyelerini kapsayan kurumsal bir değişikliği gerektiriyordu.

İki farklı şirkette birden fazla departman arasındaki bilgi geçişi kusursuz bir şekilde çalıştı. Bu yüzden kritik veriler her zaman parmaklarının ucundaydı.

Casa Di Torre aynı zamanda inşaatçıların SaleFish'in kendi özgün dijital belge ve iş akışı özelliklerini kullandığı ilk projedir. 

Değişim hiçbir zaman kolay değildir, ancak sonuçlar çok önemliydi…
Her 10 müşteriden dokuzu işlemlerini dijital olarak gerçekleştirmeyi seçti. Alıcılar satış sürecinden rekor sürede geçtiler ve rakipsiz bir deneyim yaşadıklarını bildirdiler.

Ve hepsinden önemlisi, geliştiriciler için zaman ve malzemelerdeki maliyet tasarrufu önemli miktarlardaydı.

Real Estate Development  - SaleFish -  Casa Di Torre
İnşaatçı / Geliştirici: 
Branthaven Homes & Marz Homes
Proje: Casa Di Torre
Yer: Stoney Creek, Ontario
Sonuçlar: SaleFish'in dijital belgeleri ve dijital iş akışı araçları, bir satış seviyesini tamamen ortadan kaldırmalarına, personeli azaltmalarına ve satış maliyetlerini yarıya düşürmelerine imkan sağladı.  

YUL Condominiums, Sky Condos

Brivia bize YUL apartman dairesi projesinde iki güçlük ile başvurdu.

Birincisi, yasal bir uyumluluk sorunuydu. Montreal hükümeti, son kullanıcı mülkiyeti ve çoklu dilde belgelendirme türüne dayanan yargı iadeleriyle ilgili ayrıntılı hesaplamalar gibi karmaşık yeni bir mevzuat zorunluluklarını uygulamaya koymuştu. Bunların hepsini SaleFish yazılım platformunda otomatikleştirmenin, baş ağrısı yaratabilen devlete uyumun sağlanması için kolay bir yol olduğu kanıtlandı.

Brivia için ikinci zorluk ise Asya'daki yatırımcı alıcılarla çevrimiçi işlemler yaparken aynı anda yerel olarak satış yapabilme isteği oldu. Bu, bir geliştirici firmanın yurtdışına satış yapmak için SaleFish teknolojisini ilk kez kullanmasıydı. 

YUL-Condominiums-Sky-Condos
İnşaatçı / Geliştirici::
Brivia Group
Proje:: YUL Condominiums, Sky Condos
Yer: Montreal, Quebec
Sonuçlar:  Asya'daki yatırımcılara ulaşırken yeni hükümet yönetmeliklerini kolaylıkla idare etti. 

Belle Aire Shores

Belle Aire Shores, üç farklı inşaatçının mülk sahibi olduğu ve hepsinin ortak bir mimari tasarım düzeni paylaştığı benzersiz bir topluluktur.

Bu sebebten ötürü bütün farklı değişkenleri yönetmelerine yardımcı olması için SaleFish'e başvurdular.

Bu durum her bir alıcıya atanan şirket bazında tüm idari özelliklere erişimi sınırlandırabilmek için iş akışlarında, satış listelerinde ve raporlama özelliklerinde kapsamlı bir kişiselleştirme gerektiriyordu. Ayrıca, kullanıcının bir arsa veya model seçmeden önce bir inşaatçı seçmesine olanak tanıyan yeni bir alıcı arayüzü içermekteydi.

Alıcılar yaşadıkları deneyimden hayranlıkla söz ettiler. Çevrimiçi satış etkinliği yerel bir alıcının ABD'de tatildeyken bile bir ev satın almasına izin verdi.

Belle Aire Shores Salefish Case Study
İnşaatçılar: Zancor Homes, Pristine Homes, Fernbrook Homes
Proje: Belle Aire Shores
Yer: Innisfil, Ontario
Sonuçlar:  Üç inşaatçı birkaç dakika içinde birden fazla evi sorunsuz bir şekilde satmak için bir ortaklık kurar.
 

Nobu Condos

Nobu, Toronto'daki en seçkin, en üst seviyedeki apartman dairesi projelerinden biridir. Ünlü Nobu Hotel ve restoran zinciri tarafından desteklenen bu ikiz yüksek binaların Toronto'nun en çok aranan adreslerinden ikisi olacağı kesin.

Oturumun 2021'de başlaması planlanıyor ve ön satışlar dünyanın dört bir tarafından geliyor. Madison Group satış sürecini daha verimli bir şekilde yönetebilmek ve dünya genelindekiyatırımcılara ulaşabilmek için faaliyetlerine SaleFish'i entegre etti.

Nobu şu ana kadar SaleFish yazılımının en yaygın kullanımını temsil etmektedir. Madison Group, ehliyet taraması, kağıtsız imzalama, ödeme işlemleri, belge takibi işlemleri içeren ve satın alma deneyimini kolaylaştırıp daha eğlenceli hale getiren eksiksiz bir otomasyon araçları seti kullanmaktadır.
Nobu Condos
İnşaatçı / Geliştirici:
Madison Group
Proje: Nobu High-rise Condos
Yer: Toronto - Entertainment District
Sonuçlar: Açılıştan sonraki 1 hafta içinde toplam birimlerin yarısından fazlası satıldı.

Urban North Townhomes

PACE Gelişmeleri COO'su Pamela Ventresca “SaleFish'in bu ilk projede bir başarı unsuru olduğunu söylemek yetersiz bir ifade olur diyor. Büyük Açılış haftasonunda satış temsilcilerimiz 400-500 ziyaretçi arasında işlem yapıp 100'den fazla ev sattılar. Bir gün içinde, 40 anlaşmayı iki saat zarfında gerçekleştirdik. Bu duyulmuş bir şey değil!”

PACE arka planda yöneticiler olmadan evrak işlemleri yapıyordu. Satış temsilcileri, baştan sona hepsini elektronik ortamda yapıyorlar. “Bu yazılım, genellikle 45 dakikalık bir işlemi yaklaşık beş dakikaya kadar kısaltıyor. Kusursuz… ve oldukça şaşırtıcı, dedi Ventresca.”

“Richmond Hill'deki merkez ofisimizde sahaya seyahat etmek istemeyen müşterilerimizle anlaşmalar gerçekleştirebiliriz. Sistem bir cep telefonu veya iPad üzerinde çalışıyor. Hepsi gerçek zamanlı, bu da verimlilikte en üst nokta. Bir akşam saat 9'da cep telefonumdan bir anlaşma yaptım. Bu açıdan bakıldığında çok değerli.”

PACE Developments ekibi SaleFish'ten çok memnun, gelecekteki tüm projelerde de kullanmak istiyorlar. Ventresca, “Bundan sonra geniş kapsamlı olarak kullanacağız” dedi.
Urban Townhomes
İnşaatçı / Geliştirici: PACE Developments 
Proje: Urban North Townhomes Community
Yer: Barrie, Ontario Canada
Sonuçlar: İşlem süresini 45 dakikadan 5 dakikaya indirgedi ve sadece iki saat içinde 40 anlaşma gerçekleştirdi.

Backyard Neighbourhood Condos

2016 yılında VanDyk şirketinin yönetim ekibi, yüksek kapasiteli yeni konut projeleri için satış ve dokümantasyon süreçlerini kolaylaştıracak bir yazılım çözümü aramaya başladı.

VanDyk, lansmanlar sırasında hızlı bir ortamda çalışmaya alışmıştı ve satış işlemlerini basitleştirecek, kapanış işlemini hızlandıracak ve katılan herkes için deneyimi iyileştirecek için yeni araçlara ihtiyaç duyuyorlardı.

VANDYK Satış Direktörü Joseph Matysiak, “Gerçekten iyi çalıştı” diyor. “SaleFish yazılımı her şeyi hızlandırdı. Temiz bir arayüz kullanabildik, alıcıların bilgilerini içine koyduk, daha sonra bunu kaynak yönetim sistemimizin içine dahil ettik. Satış ve Satın Alma Sözleşmelerimizi oluşturmak için CRM yazılımı kullanıyoruz ve SaleFish bununla bütünleşiyor, böylece resepsiyonistlerden yeni çalışanlara, idare ve satış çalışanlarına kadar herkes gerçek zamanlı olarak işbirliği ve değişiklik yapabiliyor.”

Matysiak ve ekibi bir müşterinin fotoğraf kimliğini taramak, bilgileri belgelemek, güncel bir envanter listesini tutmak ve gerekli tüm belgeleri düzenlemek için SaleFish yazılımı ve uygulamalarını kullandı.

“Her şeyi temiz ve düzenli bir şekilde hazır hale getirerek ayak işlerinden tasarruf etmemizi sağlıyor ve üzerinde değişiklik yapmak çok kolay. Ekibimiz ve alıcılarımız için uygulamalı ve kişiye özel bir deneyim… Kat planları, fiyatlandırma, render sunumlar, şematikler… gerçekten bizim ihtiyaçlarımız için özelleştirilmiş durumda.”

Backyard Neighbourhood Condos
İnşaatçı / Geliştirici: Vandyk Group
Proje: Backyard Neighbourhood Condos
Yer: South Etobicoke, Ontario
Sonuçlar: Daha hızlı bir satış işlemi ile daire başına kâr oranı rekor kırdı.  

Aurora Trails

Opus Homes, Toronto'nun hemen her bölgesinde birçok başarılı topluluğa sahip, ödüllü bir konut gayrimenkul geliştirme şirketidir.

Aurora Trails projeleri için, müşteri deneyimi açısından kendilerini gerçekten aşmak istediler, bu yüzden SaleFish'e geldiler.

Opus Homes Başkanı Andrea DeGasperis-Ronco, “Bizim için her şey satın alma deneyimi üzerine odaklı” diyor.

“Yepyeni bir ev satın almak korkutucu olabilir, ancak SaleFish uygulamaları bunu kolay bir hale getiriyor.”

Opus müşterileri sunum merkezindeki kiosklara bayılıyor. Yazılım randevular gerçekleşmeden önce müşteriler ve satış temsilcileri tarafından çevrimiçi olarak da kullanılabilir. Önce çok şey seçebilir ve hangi evlerin onlara daha uygun olduğunu bulabilirler ya da tam tersi. Fiyat değişiklikleri, site detayları, planlar ve daha fazlası inşaatçı / tasarımcı veya satıcı arasında “canlı” olarak gerçekleştirilir. Uygunluk seçenekleri ile birlikte çeşitli evleri farklı arsalar üzerinde deneyimleyebiliyorlar. Primleri, metre kareleri, fiyatları... yani bilgili bir satın alma kararı vermek için ihtiyaç duyulan hemen her şeyi araştırabiliyorlar.

Aurora Trails - Salefish Client
İnşaatçı / Geliştirici: Opus Homes
Proje: Aurora Trails
Yer: Aurora, Ontario
Sonuçlar: Gelişmiş müşteri deneyimi Opus'u farklı konumlandırır ve satış bitirme işlemini hızlandırır.

Gates of Edgehill

Kanada merkezli Dunsire Homes, Jamaika, Ocho Rios'da yeni evler satabilecek bir yönteme ihtiyaç duyuyordu.

SaleFish bu ihtiyaçlarına cevap oldu.

Envanter gerçek zamanlı olarak yönetildi ve müşterilerle yüz yüze görüşmeden rezervasyonlar sorunsuz bir şekilde alındı.
Gates Of Edgehill - Inventory was managed in real time
İnşaatçı / Geliştirici: Dunsire Homes
Proje: Gates of Edgehill
Yer: Ocho Rios, Jamaica
Sonuçlar: Bu Jamaika projesini Toronto, New York ve Londra’da bulunan uzaktan satış etkinlikleriyle başarıyla başlattı.

Ücretsiz bir yatırım getirisi hesaplaması alın ve yaptığınız her satışta ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün.
BAŞLA
hello world
chevron-right