fbpx

SaleFish: Satış noktası yazılımının yeni ev alıcılarıyla bir başarı hikayesi

Bulut tabanlı bir satış noktası gayrimenkul yazılımı olan SaleFish'in, gayrimenkul geliştiricileri, yeni ev üreticileri, satış temsilcileri ve müşteriler arasında başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

Yazılım, yeni gelişmelerde bina alanları ve ev tasarımı seçenekleri hakkında güncel bilgiler sağlamak için kullanılmaktadır.


Yvonne Dick, REMonline.com (Orijinal makale)

Eylül 21, 2018


Opus Homes'un başkanı Andrea DeGasperis-Ronco, Toronto Bölgesi'ndeki birçok atılımda SaleFish'i kullanıyor. “Her yaştan potansiyel alıcılar kiosk kullanıyor ve çok az rehberlikle yolunu buluyor” diyor. “Örneğin, başlangıçta çok şey seçebilir ve hangi evlerin onlara daha uygun olduğunu bulabilirler, ya da tam tersi. Uygunluk seçenekleri ile birlikte çeşitli evleri farklı arsalar üzerinde deneyimleyebilirler. Primleri, metre kareleri, fiyatları... yani bilgili bir satın alma kararı vermek için ihtiyaç duyulan hemen her şeyi araştırabilirler. ”

Rob Nicolucci tarafından kurulan Vaughan, Ont.’da ki RN tasarım firması, SaleFish yazılımının başladığı yerdir. Kanadalı konut tasarımcıları Nicolucci ve Rick Haws bu konsepti 2006 yılında oluşturdular. Misyonları kolay kullanımlı bir satış noktası yazılım sistemi oluşturmaktı. Ev planlama, inşa etme, satın alma veya satma işleminden sonra ekip süreci kolaylaştırmak ve daha güncel bilgiler sağlamak istedi.

Yazılım inşaatçının sunum merkezindeki randevulardan önce müşteriler ve satış temsilcileri tarafından çevrimiçi olarak da kullanılabilir. İlk toplantıdan sonra veya bir gösterimden önce, mülklere göz atabilir ve mülk veya konutların ayrıntılarını ve fiyatlarını alarak doğru ve zamanında bilgi alabilirler. Özellikle birden fazla konut türü içeren projeler için kullanışlıdır. Yazılım ayrıca ev modelleri ve arsaların imar tüzüğü ve mimari gerekliliklere uygun olup olmadığını doğrulayabilir.

Özel kodlama ve teknolojileri kullanmak SaleFish'in müşterilere ve inşaatçılara canlı teklif ve diğer bilgiler sağlamasına olanak tanır. Örneğin, apartman daire üreticileri potansiyel müşterilere hangi birimlerin hala mevcut olduğunu ve bu birimlerin özelliklerini gösterebilirler.

Fiyat değişiklikleri, site detayları, planlar ve daha fazlası inşaatçı / tasarımcı veya satıcı arasında “canlı” olarak gerçekleştirilir. Aynı zamanda iPad'lerde ve LED dokunmatik ekranlı cihazlarda da kullanılabilir - örneğin satış yerlerinde ya da örnek evde.

SaleFish ayrıca bir ActiveMatrix yönetim konsolu sunar. Bu, geliştiricilere bir proje veya emlak portföyü üzerinde kontrol sağlamalarına olanak sağlar. Yazılım araçları, tek daire hesaplamalarının yanı sıra bina hesaplamalarının fiyatlandırılmasına da yardımcı olur. Fiyat ayarlamaları kat, daire, büyüklük, baktığı yön ve üretici tarafından belirlenen diğer kriterlere göre yapılabilir.

Potansiyel müşteriler daireleri büyüklük, yer planı ve ilgisini çekebilecek diğer faktörlere göre arayabilir. Mevcut tüm dairelerin belirtildiği bir haritayı görüntüleyen müşteriler, bir bina veya kompleks içerisinde, diğer binalara, birimlere ve olanaklara göre tam olarak nerede yaşayacaklarını görebilirler.

Müşteriler yazılımı kullanmak için arsa başına veya süit başına ücret ve aylık ücretler öderler.

envelope-ohand-pointer-o linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram